Yerba mate - właściwości i parzenie - yerbamateinfo.pl

Yerba mate - właściwości i parzenie


Yerba mate to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. W Argentynie, Paragwaju i Brazylii jest codzienna używką, tak jak u nas kawa czy herbata. Yerba mate zawiera kofeinę, zwaną niekiedy mateiną, dzięki której pobudza, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne. Napar ma również inne właściwości zdrowotne: przeciwutleniające, przeciwzapalne, tonizujące serce, przeciwgrzybicze. Wspomaga walkę z nadwagą, zmniejsza stężenie złego cholesterolu w surowicy. Zawiera szereg mikro i makroelementów, witamin, polifenoli i innych substancji aktywnych. Na stronie znajduje się szerokie opracowanie właściwości leczniczych yerba mate i jej składu. Ponadto można przeczytać praktyczne porady pomocne w przygotowaniu naparu.Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Owoce i warzywa - dieta

  Yerba mate - właściwości i parzenie Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać.Dlatego też stosują różnego typu diety.
  Istnieje obecnie tak dużo diet, że praktycznie każdy wśród nich znajdzie coś idealnego dla siebie.
  Najczęściej są to diety odchudzające.Najpopularniejszą ze wszy...


  29 01 2010
 • Kulinarna Wyspa

  Yerba mate - właściwości i parzenie Specjalnie dla Państwa kształtujemy portal, gdzie smakowite i zdrowe potrawy zaskakują mnogością smaków. Regularnie publikujemy przepisy kulinarne opatrzone wysokiej jakości zdjęciami oraz tabelami wartości odżywczych. Odnajdujemy ciekawe kulinarne m...


  22 04 2011
 • Prawo żywnościowe i suplementy diety

  Yerba mate - właściwości i parzenie Żywność jest dziś produkowana przemysłowo, co ma związek z koniecznością zapewnienia wyżywienia dla rosnącej populacji planety, ale rodzi wiele wątpliwości odnośnie takiego podejścia.
  W XX wieku zwiększyła się również znacznie świadomość co do z...


  23 07 2011